Шахраї "розвели" тіктокерку на 206 тисяч гривень

Харків’янка втратила 206 200 гривень, погодившись на роботу в ТікТок. Шахраї заволоділи коштами з банківської картки постраждалої і тепер справа розглядається в суді.

Ленінський районний суд Харкова розглядає справу про шахрайсво у ТікТок, внаслідок якого зловмисники заволоділи 206 200 грн. коштів жертви, якій обіцяли заробіток за оцінку роликів на платформі ТікТок.

Як все починалось?

Згідно матеріалів справи, 28 листопада 2023 року невстановлена особа шляхом зловживання довірою, в умовах воєнного стану заволоділа коштами з банківської картки постраждалої у сумі 206 200 грн. під приводом надання роботи, шляхом виконання потерпілою завдань у соціальній мережі ТікТок.

За кілька днів до цього дівчина в месенджері WhatsApp отримала повідомлення від раніше невідомого контакту з пропозицією заробітку, який полягав у оцінюванні відеороликів у ТікТок.

«Потерпіла погодилась виконувати завдання, за які їй певний час приходили кошти. 28 листопада контакт запропонувавїй виконувати платні завдання, за які можна заробити більше. Потерпіла погодилась та на прохання співрозмовника і переказала гроші на його картки нібито для отримання цих завдань. Після цього контакт написав, що необхідно переказати більшу суму коштів, бо потерпіла не зможе повернути свої гроші», - йдеться в поясненні до справи.

Жертва шахрайства цього робити не стала, бо зрозуміла, що її обдурили.

Як дівчина віддавала шахраям кошти?

Жертва переказала шахраєві на картки чималі суми. Згідно матеріалів справи, йдеться про наступні транзакції на картки зловмисників протягом кількох годин 28 листопада 2023 року: 15 604, 15 грн; 21 279, 48 грн; 12 000 грн; 30 000 грн; 28 000 грн; 2 000 грн; 20 000 грн; 25 000 грн; 25 000 грн.

Загалом, за даними слідства, збитки, нанесені постраждалій, складають 206 200 грн.

Як дівчина віддавала шахраям кошти?

Нині триває слідство. Слідчі просять суд зобов’язати банки, клієнтом яких був власник карток, на які переказано кошти, надати необхідну інформацію про користувача та послуги, які він отримував.

Зокрема, слідчи запросили у банку інформацію щодо переліку банківських терміналів, із зазначенням їх точного розташування, через які здійснювалось зняття грошових коштів з рахунку із зазначенням точних дат та часу фактів зняття, та наданням фото- відеозаписів з даних банківських терміналів, які здійснювались під час кожного факту зняття грошових коштів з вказаного рахунку після 28 листопада 2023, з зазначенням ІР- адрес входу до банкінгу, GPS- розташування та МАС- адреси з моменту його відкриття до дати винесення ухвали суду за цим клопотанням.

Суд клопотання слідчих задовольнив 17 квітня.

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її оголошення.

*ВАЖЛИВО - не користуватись російськими освітніми сервісами - список доповнюється постійно

І не забуваємо направляти усі свої сили і вільний час на допомогу українським захисникам

Ми у соцмережах: YouTube     Facebook     Instagram    Telegram-канал   Slack-спільнота