Praca w IT po intensywnym szkoleniu ukraińskich uchodźców

Rozumiemy, że ani kraje, ani organizacje, ani rodziny, które udzielały schronienia ukraińskim uchodźcom, nie będą w stanie pomagać przez długi czas. Dlatego uruchomiliśmy i realizujemy projekt społeczny – Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy! Jest to inicjatywa społeczna dla uchodźców dotkniętych wojną z rosją i uczestników działań wojennych, zainicjowana przez nauczycieli i absolwentów Akademii IT w Winnicy.

Program zakłada stworzenie i ciągły rozwój ogólnoświatowej sieci ośrodków szkoleniowych offline/online, aby wspierać Ukraińców dotkniętych skutkami wojny rosji z narodem ukraińskim. Zwłaszcza tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich miejsc zamieszkania.

„Codziennie, co godzinę Rosja bezlitośnie niszczy niewinnych ludzi, matki i dzieci, zadając śmiertelne ciosy ukraińskim miastom i wsiom. Ale nie ma wątpliwości, że Ukraina zwycięży i robimy wszystko, co możliwe, aby każdy Ukrainiec miał możliwość powrotu do pełnego i godnego życia” – mówi Aleksander Panczenko – kierownik projektu, doświadczony nauczyciel i lider zespołu oraz inicjator projektu.

Projekt ten zakłada organizację intensywnych szkoleń ze specjalności IT dla uchodźców/przesiedleńców i uczestników działań wojennych oraz wsparcie osobiste dla wszystkich do zatrudnienia.

Do programu dołączają organizacje partnerskie, fundacje w Ukrainie i za granicą. Specjaliści IT, firmy IT, stowarzyszenia IT – cała społeczność IT, której wiedza i zasoby są bardzo ważne dla tego projektu, rejestruje się na stronie projektu, aby wypełnić ją prawdziwą treścią!

Projekt ma na celu przyciągnięcie jak największej ilości zasobów na Ukrainę, a nie wycofywanie je z kraju, a także ponowne uruchomienie ukraińskiej gospodarki. Dla Ukraińców powstaną nowe miejsca pracy umysłowej. A wszystko to będzie służyło obronie, szybkiemu rozwojowi Ukrainy oraz osobistemu dobrobytowi i godnemu życiu każdego Ukraińca i jego rodziny.

„Biorąc pod uwagę doświadczenie Akademii IT w szkoleniu specjalistów IT z dalszym zatrudnieniem w branży IT, opracowaliśmy intensywne programy w czterech najpopularniejszych specjalizacjach – programowanie, testowanie ręczne i automatyczne, projektowanie stron internetowych oraz zarządzanie projektami. Tych, którzy są naprawdę gotowi, aby zmienić swoje życie i znaleźć pracę w branży IT, nauczymy” – mówi Aleksander Panczenko. Wystarczy mieć silną motywację i chęć oraz zarejestrować się na stronie projektu.

Zapraszamy każdego, kto nie jest obojętny, osób przedsiębiorczych, posiadających kompetencje lub chętnych do pomocy projektowi, jako partner, biznes, nauczyciel lub mentor, dołączyć do naszej inicjatywy. Każde wsparcie, nawet najmniejsze, uczyni Ukrainę silniejszą i przybliży nas do zwycięstwa!

 

*Zatrudnienie po szkoleniu i płacenie podatków w Ukrainie jest warunkiem uczestnictwa w projekcie. Zrobimy wszystko, co możliwe, aby każdy Ukrainiec miał możliwość powrotu do ojczyzny i osobistego udziału w rozwoju Ukrainy!

 

Jeśli masz jakieś zalecenia lub pytania dotyczące tego, jak możesz dołączyć, skontaktuj się z nami:

tel. + 38-067-431-19-21

e-mail: robotamolodi@gmail.com

Aby wesprzeć tak szczytną sprawę, odwiedź:

Centrum Zatrudnienia Młodzieży

YouTube

Facebook

Instagram